Image
Image

Paulina Drzas
Architekt wnętrz

"Projektowanie to nie tylko moja praca, ale przede wszystkim pasja…"

DUŻE ZAANGAŻOWANIE W PROJEKTOWANIE WNĘTRZ
CHĘĆ ROZWOJU OSOBISTEGO I ZAWODOWEGO

Aby wykreować, zaprojektować przestrzeń dopasowaną do najróżniejszych i niepowtarzalnych, unikalnych potrzeb klienta architekt wnętrz musi być wszechstronnym i niezmiennie poszukującym artystą. Branża architektoniczna jest niezwykle dynamiczna, nieustannie rozwijająca się, podążająca ku nowym celom, coraz nowszym rozwiązaniom. Aby w projekcie w pełni odzwierciedlić potrzeby inwestora, umieć wykreować przestrzeń w sposób spełniający oczekiwania, architekt wykazuje pełne zaangażowanie w realizację zlecenia na każdym etapie. Począwszy od samego procesu rzetelnego i pełnego określenia potrzeb i wymagań klienta, poprzez poszukiwanie i zaprezentowanie możliwych dostępnych w branży rozwiązań architektonicznych, aż po wykonanie kompleksowego projektu i dokumentacji wykonawczej. To wymaga od architekta projektanta konsekwencji w dążeniu do ciągłego rozwoju zawodowego, poszukiwaniu wiedzy, znajomości nie tylko branży architektonicznej, ale również dziedzin, z których architektura korzysta. Współcześnie projektant wnętrz czerpie wiedzę i inspirację nie tylko z obszarów techniki, czy sztuki, ale również korzysta z psychologii, socjologii, kulturoznawstwa, optyki i wielu innych nauk.

PONADCZASOWE
PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Minimalistyczne wnętrza mają uniwersalny charakter. Tworzone z myślą o funkcjonalności i harmonii z naturą łączą ponadczasowość z estetyką i nowoczesnym designem. Dlatego w naszych projektach tak bardzo ważne jest wykorzystanie dobrych jakościowo, naturalnych materiałów oraz zastosowanie prostych i ergonomicznych form. Kreujemy przestrzenie, które są komfortowe i estetyczne. Zastosowanie ponadczasowych barw, odpowiednie użycie źródeł światła, jak również oszczędność formy i dbałość o funkcjonalność daje gwarancję stworzenia pomieszczeń na lata.

Image
Image

ARCHITEKT WNĘTRZ
Z PASJĄ

Tworząc swoje projekty, świadomie kieruję się przekonaniem, że warunkiem powstania komfortowych i jednocześnie osadzonych w wysokiej estetyce przestrzeni jest pełne zaangażowanie i pasja. Moi klienci mogą mieć pewność, że projektowane dla nich wnętrza nie tylko będą spełniały wysokie kryteria artyzmu, ale przede wszystkim w pełni odzwierciedlą ich oczekiwania, Zamiłowanie do architektury wnętrz, poczucie ogromnej satysfakcji z projektowania, sam proces kreowania nowych przestrzeni, które będą stanowić enklawę, przyjazną przystań sprawia, że nieustannie pragnę doskonalić swoje umiejętności jako architekt wnętrz. Dążę do ciągłego rozwoju zawodowego, poszerzania wiedzy, poszukiwania inspiracji, odkrywania aktualnych rozwiązań architektonicznych po to, by wraz z moim poczuciem spełnienia, pasji i realizacji zawodowej powstał kompleksowy projekt wnętrz, w którym klient odnajdzie swoją upragnioną przestrzeń o niepowtarzalnym charakterze.

UMIEJĘTNOŚCI
I WYKSZTAŁCENIE

Praca architekta wnętrz bardzo mocno bazuje na wykształceniu technicznym. Jest ono podstawą mojej pracy jednak to zaangażowanie, zmysł artystyczny oraz chęć rozwoju osobistego napędza pasję do projektowania wnętrz. Jako architekt wnętrz łącze zamiłowanie do czystej technicznej formy z naturalną kolorystyką, minimalistyczną formą i stylem. To właśnie rozwój stanowi dla mnie podstawę mojej pracy. Każdy nowy projekt wnętrz to nowe wyzwanie, unikalne doświadczenie, szansa rozwoju.

UCZESTNICTWO W SZKOLENIACH
ORAZ W TARGACH BRANŻOWYCH

W pracy architekta wnętrz warunkiem koniecznym jest pozostawanie w ciągłym kontakcie z branżą. Aktywność na rynku, poznawanie i utrzymywanie stałych relacji z autorytetami w dziedzinie architektury wnętrz umożliwia stałe poszerzanie wiedzy. Dlatego nieustannie doskonalę swoje umiejętności zawodowe. Obecność na targach i eventach branżowych jest okazją dla mnie do zaznajomienia się z najnowszymi trendami na świecie, możliwością wymiany doświadczeń, opinii o tendencjach w architekturze wnętrz. Systematyczne uczestnictwo i aktywność w środowisku branżowym stwarza możliwość wzajemnej inspiracji, podejmowaniu ciekawych inicjatyw, poszerzenia swoich kompetencji i ugruntowania pozycji na rynku.

Image
Image

PRACA ARCHITEKTA
TO ZAJĘCIE Z POGRANICZA TECHNIKI I SZTUKI

Projekty architekta wnętrz mają być nie tylko stylistycznie spójne, w sposób estetyczny i harmonijny mają uzupełniać rzeczywistość, ale również muszą jednocześnie być funkcjonalne i idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników. Dlatego w pracy architekta wnętrz tak bardzo ważne jest efektywne wykorzystywanie znajomości techniki, ergonomii i optymalizacji, aby kreowane nowe przestrzenie charakteryzowały się jednocześnie wysoką estetyką, wyjątkowym artyzmem i niepowtarzalnością, a jednocześnie pozostawały w najwyższym stopniu użyteczne, wygodne i praktyczne. Koniecznym zatem elementem w pracy projektanta wnętrz jest stałe poszerzanie wiedzy z zakresu techniki, poszukiwanie najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w branży architektonicznej i równocześnie realizowanie zamierzeń projektowych w wysokim poczuciu artyzmu, piękna i stylistyki. Rozumiemy, że projektowane wnętrza to nie tylko pusta przestrzeń, lecz także wrażenia, klimat, uczucia. Jako studio architektury wnętrz stawiamy na uzyskanie przyjaznego, ciepłego, nowoczesnego wrażenia projektowanej przestrzeni.

MINIMALIZM
W PRACY ARCHITEKTA WNĘTRZ

Kierując się minimalizmem jako aktualnym i pożądanym trendem tworzymy przestrzenie, które są nie tylko harmonijne w swojej estetyce, ale przede wszystkim funkcjonalne i optymalnie dopasowane do potrzeb i stylu życia inwestora. Współczesny architekt wnętrz w swojej pracy szczególną uwagę przywiązuje do projektowania takiego otoczenia, które będzie współgrać z osobowością klienta. Kreowana przestrzeń ma być oazą, enklawą, w swojej prostocie i harmonii z naturalnym usposobieniem człowieka. Dlatego też w minimalistycznym wnętrzu tak ważną rolę odkrywa wykorzystanie prostych form, monochromatycznych barw oraz zastosowanie odpowiedniej gry światłocienia. Niezwykle istotnym elementem minimalistycznej przestrzeni jest użycie materiałów naturalnego pochodzenia, takich jak kamień, czy drewno. Pomieszczenia tworzone zgodnie z trendem minimalizmu są piękne w swojej prostocie, uniwersalne, zachwycają dobrym wzornictwem i jakością.

WYKORZYSTANIE
KOLORÓW ZIEMI

Projektując przestrzenie dla naszych klientów staramy się zawsze stworzyć takie otoczenie, które będzie harmonijnie współgrało z naturalnym trybem, sposobem funkcjonowania człowieka we współczesnym świecie. Zastosowanie ponadczasowych barw materiałów, użycie stonowanych kolorów ziemi nadaje pomieszczeniom nie tylko nieprzemijający, niezmiennie aktualny charakter, ale również stwarza użytkownikom tych przestrzeni poczucie balansu, wyciszenia i harmonii. Jednorodność kolorystyki wnętrza ma niezaprzeczalnie zbawienny wpływ na emocje i samopoczucie użytkownika.

Image
Image

POSTRZEGANIE
ARCHITEKT WNĘTRZ

Praca architektów, projektantów wnętrz, jak niemal każdy zawód zmienia się w czasie, ewoluuje, rozwija i przejmuje nowe obszary działania. Dla wielu osób praca architekta kojarzy się bardziej z samym projektowaniem budynków, rozkładu pomieszczeń, stosowania odpowiednich materiałów budowlanych w ujęciu całego budynku jednak coraz popularniejsza staje się specjalizacja architekta wnętrz. Osoba projektująca przestrzeń wewnętrzną mieszkań, firm, biurowców i budynków użyteczności publicznej realizuje swoje zadania na nieco dalszym etapie przygotowania budynku. To we wnętrzach spędzamy jednak większość czasu i to one budują nam przestrzeń z którą zamieszkujemy lub z którą obcujemy. Architekt wnętrz ma odpowiedzialne zadanie zrozumieć mieszkańca, przewidzieć jego potrzeby i wymagania, zaprojektować wnętrze które spełni oczekiwania, pomóc w budowaniu klimatu i wrażeń.

PROJEKTOWANIE ZGODNE Z BALANSEM Z NATURĄ
NATURALNE MATERIAŁY

Nowoczesne trendy w architekturze wnętrz nieustannie nawiązują do konieczności nadania projektowanym pomieszczeniom cechy naturalnego otoczenia człowieka. Dlatego też tak ważne dla nas, architektów wnętrz jest odwoływanie się do minimalistycznych rozwiązań. Głównym naszym celem, jako projektantów wnętrz jest wykreowanie takiej rzeczywistości, takiego otoczenia, w którym nasz klient będzie mógł się poczuć w sposób komfortowy i zgodny z naturalnym trybem życia. Nasze projekty cechuje minimalizm, monochromatyczność barw, skupienie się na prostej, użytkowej formie, a jednocześnie wykorzystanie materiałów pochodzenia naturalnego, takich jak kamień, drewno, czy szkło. Niezaprzeczalnym walorem naszych projektów jest odpowiednie wykorzystanie źródeł światła. Zastosowanie oświetlenia jako kontynuacji, czy uzupełnienia naturalnego światła stwarza użytkownikom poczucie harmonii z naturą, sprzyja wyciszeniu i równowadze.

ARCHITEKT WNĘTRZ
JEST OTWARTY NA NOWE WYZWANIA

Istotnym elementem pracy architekta projektanta jest ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań na rynku. Zapoznawanie się z wiodącymi trendami, czy też nabywanie umiejętności wykorzystania odpowiednich narzędzi do wizualizacji niesie za sobą konieczność wnikliwej eksploracji branży na rynku. Zdobywanie wiedzy o aktualnych trendach, poznawanie możliwości najróżniejszych nowoczesnych narzędzi do projektowania przestrzeni kształtuje nie tylko twórcze kreowanie rzeczywistości, ale przede wszystkim staje się impulsem do ciągłego rozwoju, nieustanną inspiracją i motywacją do tworzenia kompleksowych, optymalnych projektów, które w pełni zadowolą klienta, będą idealnym kompromisem między użytkowością, funkcjonalnością projektowanych wnętrz, a ich wyjątkową estetyką osadzoną w najnowszych trendach.
Założycielka pracowni INNT w swojej pracy jako architekt kieruje się zasadą, że powstanie unikalnej koncepcji wymarzonego wnętrza jest wynikiem współpracy i zaangażowania wszystkich ludzi skupionych wokół projektu. Dlatego też cechuje ją niezwykła otwartość na drugiego człowieka, wsłuchiwanie się w oczekiwania klientów oraz umiejętność dynamicznej wymiany inspiracji. Jest też przekonana, że współczesna architektura wnętrz musi uwzględniać również potrzeby emocjonalne człowieka, stąd w jej karierze zawodowej szczególnie ważne jest poszukiwanie równowagi między estetyką, funkcjonalnością pomieszczeń, a ich dobroczynnym wpływie na użytkowników. Odnajdywanie sposobów na wtopienie się projektowanych przestrzeni w środowisko naturalne, wykorzystanie korzystnego wpływu barw, świateł i kształtów inspirowanych naturą na samopoczucie człowieka jest stałym elementem pracy pracowni INNT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

info circle light  Paulina Drzas - architekt

info circle light  NIP: 5632264782

info circle light  Warszawa

envelope light  kontakt@innt.pl

phone light  601 742 617

 

 

Szukasz architekta wnętrz? Napisz do nas

Email *
Telefon
Napisz do nas *

Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez firmę INNT Paulina Drzas posługującą się numerem NIP 5632264782, REGON 388883875 podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty. Więcej informacji

Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki